Pозмір шрифта: Кольорова схема: Зображення: Міжбуквенний інтервал:
A A A
дрібний / середній / великий
Звичайна версія

Еміль Крупник представив нову пісню «МАЙН ЧЕРНИВЕЦЬ (МОЇ ЧЕРНІВЦІ)»

27 Лис 2020 о 11:53
66
Еміль Крупник представив нову пісню «МАЙН ЧЕРНИВЕЦЬ (МОЇ ЧЕРНІВЦІ)»
A A A

Днями в Києві було завершено роботу над професійним реміксом пісні композитора Гамми Скупинського «МАЙН ЧЕРНИВЕЦЬ (МОЇ ЧЕРНІВЦІ)». Пісня – слова і музика – була написана автором в 1975 році спеціально для репертуару знаменитої єврейської актриси і співачки Сіді Таль. Однак, через низку обставин так з її вуст і не прозвучала.   

Ця єдина естрадна пісня про Чернівці єврейською мовою ідиш, (при цьому автор склав паралельно і український текст) по сьогодні ніколи не виконувалася професійно.          

Сьогодні, з дозволу автора, поет і шансоньє Еміль Крупник, автор численних пісень про Чернівці, представляє Вам офіційну версію реміксу пісні «МАЙН ЧЕРНИВЕЦЬ (МОЇ ЧЕРНІВЦІ)».          

«Я давно мріяв переспівати цю першу професійну пісню про Чернівці, – сказав Еміль Крупник, – і ось сьогодні, завдяки Євгенію Штернбергу, меценату з Німеччини, моєму другові й однокласснику по 26-й школі м Чернівці, а також моїм колегам-музикантам, мрія стала реальністю! »           

Пісню «МАЙН ЧЕРНИВЕЦЬ (МОЇ ЧЕРНІВЦІ)» зі змішаним ідиш-українським текстом було записано у київській студії Олександра Федоренко, відомого в Україні звукооператора, який працює на постійній основі з Іво Бобулом.  

Аранжування – Анатолій Манді;

вокал: Еміль Крупник Олександр Кот

жіночий ідиш-дует «НІГУН»: Олена Вінн та Ірина Сідоровська  

За участю «КИЇВ КЛЕЗМЕР БЕНД»: скрипка – Фелікс Шустер; акордеон – Олександр Кот; кларнет Геннадій Волоцький.  

Довідково:          

ГАММА СКУПИНСЬКИЙ – композитор, автор численних ранніх хітів Софії Ротару (найвідоміший – “Ти – сонце в небi, ти – квіт рожевий …”), в 1979 році емігрував в США і там досяг видатних успіхів, особливо в кіноіндустрії Голівуду. Він заснував в США власну пост-продакшн студію «Gamma Soundworks». Співпрацюючи з такими відомими кіностудіями, як «Соні Пікчерс», «Кушнер-Локе», «Нью Вейв», а також з незалежними кінематографістами, Скупинський створив саундтреки для десятків фільмів.          

Саме Скупинський написав музику до фільмів за участю легендарного Джекі Чана, йдеться про ті самі фільми, які ми з захопленням дивилися в 90-х на перших своїх відеомагнітофонах. У 2000 році фільм з музикою Гамми Скупинського «Злочинці» ( «Criminals») потрапив до десятки кращих незалежних фільмів року.          

Крім цього, Гамма Скупинський є власником оперної антрепризи «The WHOpera», він працює в створеному ним же жанрі альтернативної кіноопери.          

За композиторську роботу Гамма Скупинський отримав звання доктора музики, його твори публікуються у пресі, в грамзапису, виконуються по радіо та у концертах в Америці і Європі. Крім популярних пісень і джазових творів, творчий портфель композитора Гамми Скупинського містить 20 симфоній, 20 опер, 3 балети, 7 струнних квартетів, концерти для різних інструментів, камерні форми, аудіо-візуальні інсталяції та музику для кіно і театру.            

СІДІ ТАЛЬ (1912-1983) – українська єврейська актриса зі світовим ім’ям, все життя прожила і пропрацювала в Чернівцях. Сіді Таль та її чоловік Пінкус Фалік, знаменитий імпресаріо, були духовними наставниками Софії Ротару.          

Коли Сіді Таль не стало – 17 серпня 1983 року – телеканали 40 країн світу перервали свої програми, щоби повідомити про її смерть. А у Чернівцях, де проходило поховання, навіть старожили не могли пригадати таких багатолюдних проводів. Ховало її все місто.

Прослухати аудіозапис


Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter