Pозмір шрифта: Кольорова схема: Зображення: Міжбуквенний інтервал:
A A A
дрібний / середній / великий
Звичайна версія

Двом скверам у Чернівцях планують присвоїти назви. Мешканців міста запрошують до обговорення

13 Лис 2020 о 10:22
72
Двом скверам у Чернівцях планують присвоїти назви. Мешканців міста запрошують до обговорення
A A A

Відповідно до вимог Закону України «Про присвоєння юридичним особам та об’єктам права власності імен (псевдонімів) фізичних осіб, ювілейних та святкових дат, назв і дат історичних подій» з метою залучення представників громадськості до розгляду пропозицій щодо присвоєння скверам  імен визначних культурних, громадських діячів і врахування громадської думки під час прийняття відповідного рішення, Чернівецька міська рада пропонує мешканцям міста долучитися до громадського обговорення з питання щодо:

  • присвоєння імені угорського композитора Ференца Ліста скверу на площі Філармонії і місті у Чернівцях;
  • присвоєння імені румунського поета Міхая Емінеску скверу на перехресті вулиць Степана Бандери та Університетської у Чернівцях.

Громадське обговорення відбувається відповідно до Положення про найменування (перейменування) вулиць, провулків, проспектів, площ, парків, мостів, встановлення пам’ятних знаків і меморіальних дошок в м. Чернівцях, затвердженого рішенням міської ради від 29.08.2013 року № 950 Відповідальна за проведення громадського обговорення: начальник відділу охорони культурної спадщини Чернівецької міської ради Пушкова Олена Дмитрівна. Пропозиції (зауваження) подаються у письмовій чи усній формі, надсилаються електронною поштою із зазначенням прізвища, імені, по батькові та адреси особи, яка їх подає, у строк до 13 січня 2021 року включно. Анонімні пропозиції (зауваження) не розглядаються. Пропозиції (зауваження) слід надсилати на електронну адресу відділу охорони культурної спадщини Чернівецької міської ради spadok@rada.cv.ua або у письмовій формі на адресу: м. Чернівці, 58002 вул. Б.Хмельницького, 64-А, каб.103, із зазначенням прізвища, імені, по батькові та адреси особи, яка їх подає. З біографічними довідками визначних культурних діячів, а також графічними матеріалами можна ознайомитися у відділі охорони культурної спадщини Чернівецької міської ради та в мережі Інтернет.

  1. Рішенням 50 сесії VІ скликання від 29.05.2014р. №1233 «Про затвердження переліку парків та скверів у місті Чернівцях» сквер на площі Філармонії ввійшов до зазначеного переліку під №3, орієнтовна площа 0,0600 га. На звернення Генерального консульства Угорщини у м.Ужгород до Чернівецької міської ради питання щодо присвоєння імені угорського композитора Ференца Ліста скверу на площі Філармонії і місті у Чернівцях винесене на розгляд топонімічної комісії міської ради, більшістю голосів членів комісії така пропозиція підтримана. На території скверу на площі Філармонії на згадку проведеного у Чернівцях у 1847 році концерту видатного угорського композитора, у 2015 році встановлений музичний пам’ятник Ференцу Лісту, який став справжньою туристичною родзинкою міста.
  2. Рішенням 50 сесії VІ скликання від 29.05.2014р. №1233 «Про затвердження переліку парків та скверів у місті Чернівцях» сквер на площі Філармонії ввійшов до зазначеного переліку під №28, орієнтовна площа 0,1400 га. На звернення Громадської спілки «Національна Рада Румунів України» до Чернівецької міської ради питання щодо присвоєння імені румунського поета Міхая Емінеску скверу на перехресті вулиць Степана Бандери та Університетської у місті Чернівцях винесене на розгляд топонімічної комісії міської ради, більшістю голосів членів комісії така пропозиція підтримана. Громадська спілка «Національна Рада Румунів України» об’єднує понад 20 національно-культурних товариств та органів преси румунської спільноти України (Чернівецька, Закарпатська, Одеська та Київська області). На території скверу у 2000 році встановлений єдиний в Україні пам’ятник відомому румунському поету Міхаю Емінеску (скульптор Д.Горшковський), тут завжди проходять урочистості і святкування, покладання квітів.


Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter